نشست «توسعه‌ي پايدار و اكوتوريسم» در شيراز برگزار مي‌شود 

جمعه, شهریور 03, 1391 10:53:00 ق.ظ
عليرضا گل‌گلي ـ دبير انجمن معماران ايران - در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس گردشگري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره‌ي اين نشست بيان كرد:‌ نشست توسعه‌ي پايدار و اكوتوريسم با تمركز بر انجمن‌هاي گردشگري 9 و 10 شهريورماه در شيراز توسط اين انجمن برگزار مي‌شود. اين نشست با توجه به كم‌توجهي‌هايي كه در حيطه‌ي پايداري مطرح شده و به‌صورت جهاني گسترش يافته است، برپا خواهد شد...
ادامه مطلب
 

ممنوعیت ورود خانمها بدون شوهر به پیستهای اسکی 

پنجشنبه, آبان 19, 1390 09:05:00 ب.ظ

یاس نو : بانوانی که با آغاز بارش برف و فصل اسکی به برخی از پیست های اسکی حاشیه تهران مراجعه کرده اند ، با ممنوعیت ورود از سوی ماموران انتظامات مستقر در این مکان ها روبرو شده اند. به گزارش اعتدال، مامور انتظامات مستقر در یکی از پیست های اسکی شمال تهران در این زمینه به خبرنگار «اعتدال» مدعی شد: پلیس اماکن جمهوری اسلامی با ارسال دستور العملی به پیستهای اسکی اعلام نموده که ورود خانمها بدون سرپرست قانونی یا شوهر به پیستهای اسکی ممنوع است.

ادامه مطلب
 

کویر مرنجاب کاشان به روی گردشگران بسته شد 

شنبه, آبان 14, 1390 08:16:00 ب.ظ
دادستان آران و بیدگل در نزدیکی کاشان حکم کرده تورهای گردشگری که برای استفاده از جاذبه های کویر مرنجاب واقع در جنوب تهران، حرکت می کنند، حق ورود به کویر را ندارند. این در حالی است که سالانه هزاران نفر از مناطق کویر مرکزی ایران، از جمله کویرهای مصر، مرنجاب، شهداد، محمد آباد و جندق دیدن می کنند، ولی تاکنون بستن کویر به روی مردم، سابقه نداشته است. بررسی تعامل گردشگران و مردم بومی در این قسمت از استان اصفهان نشان می دهد مردم مذهبی و سنتی مناطق اطراف کاشان، نمی توانند رفتارهای برخی ازگردشگران را که بر خلاف آداب و رسوم و سنن خود می دانند، تحمل کنند.که دستخوش رشد شتابان و دچار از دست رفتن حس اعتماد به فرهنگ خودی شده‌اند.
ادامه مطلب